Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/module/helper.php on line 451
Ремонт блоку живлення комп'ютера — IRONteam - Сервісний центр у Львові: ремонт ноутбуків, ремонт ноутбуків Львів, ремонт комп'ютерів, ремонт комп'ютерів Львів, ремонт мобільних, оемонт мобільних Львів, ремонт планшетів, ремонт планшетів Львів, ремонт смартфонів, ремонт смартфонів Львів, ремонт принтерів, ремонт принтерів Львів, заправка картриджів, заправка картриджів Львів, ремонт КПК, ремонт КПК Львів, ремонт фотоапаратів, ремонт фотоапаратів Львів, сервісний центр комп'ютерів, сервісний центр комп'ютерів Львів, сервісний центр телефонів, сервісний центр телефонів Львів, сервісний центр ноутбуків, сервісний центр ноутбуків Львів, установка Windows 8 Львів, установка Windows 7 Львів, установка Windows 10 Львів, установка Windows 8.1 Львів, установка Windows xp Львів, установка Windows Vista Львів, відновлення Windows, відновлення Windows Львів, установка Windows, установка Windows Львів, перевстановлення Windows, перевстановлення Windows Львів, розблокування windows, розблокування windows Львів, встановлення Windows ціна, установка Windows ціна, Acer Львів, Apple Львів, ASUS Львів, Dell, Львів Lenovo Львів, Fujitsu Львів, HTC Львів, Hewlett-Packard Львів, HP Львів, LG Львів, MSI Львів, Samsung Львів, Sony Львів, Toshiba Львів, Nokia Львів, Samsung Львів

 Відразу хочу обмовитися, що ремонт звичайного, недорого блоку живлення має сенс, якщо він не вимагає значних трудових і матеріальних витрат. Тобто я особисто ремонтую тільки блоки живлення, несправність яких легко виявляється і усувається. Блоки живлення з більш складними несправностями я або пускаю на запчастини, або відкладаю на потім, тобто на випадок якщо вже зовсім немає іншої роботи. Якщо блок живлення не підлягає ремонту, то його потрібно замінити на новий або робочий б.у. відповідний за своїми характеристиками. Про вибір блоків живлення можна почитати тут. Про ознаки несправності саме блоку живлення в вашому комп'ютері можна прочитати тут.

При ремонті блоку живлення комп'ютера потрібно дотримуватися заходів безпеки, оскільки тут є висока напруга і існує небезпека ураження електричним струмом, вибуху і займання компонентів. Для забезпечення безпеки потрібно:

 1. Підключати ремонтується блок живлення через додатковий запобіжник на струм не більше 2А, ​​плавкий або автоматичний.
 2. Крім запобіжника перше включення після ремонтних операцій виробляти через послідовно включену лампу розжарювання. Якщо лампа горить повним напруженням, то це говорить про коротке замикання в ланцюзі.
 3. Після кожного включення блоку живлення в мережу необхідно розряджати вхідні високовольтні електролітичні конденсатори. Щоб уникнути іскріння потрібно розряджати конденсатори на лампу розжарювання 220 вольт. Спалах лампи є індикатором розряду конденсаторів.
 4. Не забувати і строго стежити за тим, щоб блок живлення був відключений від мережі при проведенні ремонтних робіт (крім проведення вимірювань напруг, струмів, зняття осцілограмм).
 5. Поряд не повинно бути заземлених предметів, наприклад водопровідних труб, батарей опалення тощо, або підключатися до мережі потрібно через розділовий трансформатор.
 6. З високовольтної частиною блоку живлення потрібно працювати особливо обережно і намагатися не допускати помилок.

Тепер безпосередньо про ремонт і несправності.

Найчастіше зустрічаються такі несправності, які досить легко виявляються і усуваються:Ремонт блоку живлення - діагностика у Львові - IRONteam

 1. Відсутність напруги «діжурки» + 5в. Ця напруга виходить на фіолетовий провід головного роз'єму блоку живлення. Зазвичай перше, що я роблю ще до розбірки, це перевіряю блок живлення на наявність цієї напруги, правда, при цьому потрібно бути впевненим, що справна високовольтна частина. Зазвичай якщо високовольтна частина справна, то при підключенні мережевого роз'єму спостерігається іскріння і клацання.
 2. Виходять з ладу електролітичні конденсатори фільтрів напружень. Часто несправні конденсатори видно по вздутості задньої частини, хоча не завжди. Перевіряються конденсатори омметром. Методика перевірки описана тут. У деяких випадках можна визначити несправність конденсатора навіть без відпаювання, хоча для надійності діагностики краще його зняти. Замінюються конденсатори такою ж або трохи більшої місткості і з напругою не менше ніж у колишніх.
 3. Вилітають ключові транзистори в високовольтної частини, зазвичай через кидки напруги в електромережі. При цьому зазвичай згорає внутрішній запобіжник. Визначається омметром. Заміна на такий ж або аналоги по струму, напрузі і швидкості перемикання.
 4. Пробивається вхідний високовольтний випрямляч. Випрямлячі бувають як у вигляді містків в одному корпусі, так і з окремих діодів. Замінювати можна на будь-які діоди, які підходять по струму і напрузі. Я ставив навіть радянські діоди і все працювало. Визначається за допомогою омметра.
 5. Пробиваються вихідні випрямлячі 5В, 12В. Зазвичай це збірки з двох діодів з трьома висновками на радіаторах, але бувають і дискретні діоди. Оскільки частота висока, то звичайні діоди не підходять. Потрібно ставити діоди Шотткі, Анологічні по струму і напрузі. Визначається омметром.
 6. У деяких випадках при уважному розгляді плати, дефекти виявляються візуально. Це почорнілі згорілі деталі, непропаї (холодна пайка), перемички, що вибухнули мікросхеми, діоди і транзистори. Останнє не завжди вдається усунути просто заміною, так як вони знову згоряють. У такому випадку потрібно аналізувати і знаходити причини перевищення струму або напруги. Часто це буває несправність трансформатора або несправність інших елементів обв'язки призводять до порушення режиму роботи елементів схеми.

«Діжурка» це окрема пісня. Дуже часто заміна вилетівших транзисторів не дає довготривалого позитивного результату і вони згорають знову. Як правило, горять парою. Винуватцем зазвичай є трансформатор, який дуже важко купити і перевіряється він заміною на свідомо справний. У деяких випадках причиною відсутності напруги «діжурки» є зміна робочої частоти, яке нерідко супроводжується характерним свистом. Таке лікується заміною времязадающих елементів, зокрема конденсатора. Зустрічається вихід з ладу високоомного резистора через який подається напруга з високовольтного моста на «діжурку».

Більш складні випадки несправностей блоків живлення я в цій статті описувати не стану, оскільки залишаюся при думці, що в цих випадках ремонт економічно невиправданий.

Якщо знадобиться допомога, телефонуйте в компанію  IRONteam 0968712015

Go to top