Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102
Ремонт власноруч — IRONteam - Сервісний центр у Львові: ремонт ноутбуків, ремонт ноутбуків Львів, ремонт комп'ютерів, ремонт комп'ютерів Львів, ремонт мобільних, оемонт мобільних Львів, ремонт планшетів, ремонт планшетів Львів, ремонт смартфонів, ремонт смартфонів Львів, ремонт принтерів, ремонт принтерів Львів, заправка картриджів, заправка картриджів Львів, ремонт КПК, ремонт КПК Львів, ремонт фотоапаратів, ремонт фотоапаратів Львів, сервісний центр комп'ютерів, сервісний центр комп'ютерів Львів, сервісний центр телефонів, сервісний центр телефонів Львів, сервісний центр ноутбуків, сервісний центр ноутбуків Львів, установка Windows 8 Львів, установка Windows 7 Львів, установка Windows 10 Львів, установка Windows 8.1 Львів, установка Windows xp Львів, установка Windows Vista Львів, відновлення Windows, відновлення Windows Львів, установка Windows, установка Windows Львів, перевстановлення Windows, перевстановлення Windows Львів, розблокування windows, розблокування windows Львів, встановлення Windows ціна, установка Windows ціна, Acer Львів, Apple Львів, ASUS Львів, Dell, Львів Lenovo Львів, Fujitsu Львів, HTC Львів, Hewlett-Packard Львів, HP Львів, LG Львів, MSI Львів, Samsung Львів, Sony Львів, Toshiba Львів, Nokia Львів, Samsung Львів
Menu

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102

Ремонт комп'ютерів

 Відразу хочу обмовитися, що ремонт звичайного, недорого блоку живлення має сенс, якщо він не вимагає значних трудових і матеріальних витрат. Тобто я особисто ремонтую тільки блоки живлення, несправність яких легко виявляється і усувається. Блоки живлення з більш складними несправностями я або пускаю на запчастини, або відкладаю на потім, тобто на випадок якщо вже зовсім немає іншої роботи. Якщо блок живлення не підлягає ремонту, то його потрібно замінити на новий або робочий б.у. відповідний за своїми характеристиками. Про вибір блоків живлення можна почитати тут. Про ознаки несправності саме блоку живлення в вашому комп'ютері можна прочитати тут.

При ремонті блоку живлення комп'ютера потрібно дотримуватися заходів безпеки, оскільки тут є висока напруга і існує небезпека ураження електричним струмом, вибуху і займання компонентів. Для забезпечення безпеки потрібно:

 1. Підключати ремонтується блок живлення через додатковий запобіжник на струм не більше 2А, ​​плавкий або автоматичний.
 2. Крім запобіжника перше включення після ремонтних операцій виробляти через послідовно включену лампу розжарювання. Якщо лампа горить повним напруженням, то це говорить про коротке замикання в ланцюзі.
 3. Після кожного включення блоку живлення в мережу необхідно розряджати вхідні високовольтні електролітичні конденсатори. Щоб уникнути іскріння потрібно розряджати конденсатори на лампу розжарювання 220 вольт. Спалах лампи є індикатором розряду конденсаторів.
 4. Не забувати і строго стежити за тим, щоб блок живлення був відключений від мережі при проведенні ремонтних робіт (крім проведення вимірювань напруг, струмів, зняття осцілограмм).
 5. Поряд не повинно бути заземлених предметів, наприклад водопровідних труб, батарей опалення тощо, або підключатися до мережі потрібно через розділовий трансформатор.
 6. З високовольтної частиною блоку живлення потрібно працювати особливо обережно і намагатися не допускати помилок.

Тепер безпосередньо про ремонт і несправності.

Найчастіше зустрічаються такі несправності, які досить легко виявляються і усуваються:Ремонт блоку живлення - діагностика у Львові - IRONteam

 1. Відсутність напруги «діжурки» + 5в. Ця напруга виходить на фіолетовий провід головного роз'єму блоку живлення. Зазвичай перше, що я роблю ще до розбірки, це перевіряю блок живлення на наявність цієї напруги, правда, при цьому потрібно бути впевненим, що справна високовольтна частина. Зазвичай якщо високовольтна частина справна, то при підключенні мережевого роз'єму спостерігається іскріння і клацання.
 2. Виходять з ладу електролітичні конденсатори фільтрів напружень. Часто несправні конденсатори видно по вздутості задньої частини, хоча не завжди. Перевіряються конденсатори омметром. Методика перевірки описана тут. У деяких випадках можна визначити несправність конденсатора навіть без відпаювання, хоча для надійності діагностики краще його зняти. Замінюються конденсатори такою ж або трохи більшої місткості і з напругою не менше ніж у колишніх.
 3. Вилітають ключові транзистори в високовольтної частини, зазвичай через кидки напруги в електромережі. При цьому зазвичай згорає внутрішній запобіжник. Визначається омметром. Заміна на такий ж або аналоги по струму, напрузі і швидкості перемикання.
 4. Пробивається вхідний високовольтний випрямляч. Випрямлячі бувають як у вигляді містків в одному корпусі, так і з окремих діодів. Замінювати можна на будь-які діоди, які підходять по струму і напрузі. Я ставив навіть радянські діоди і все працювало. Визначається за допомогою омметра.
 5. Пробиваються вихідні випрямлячі 5В, 12В. Зазвичай це збірки з двох діодів з трьома висновками на радіаторах, але бувають і дискретні діоди. Оскільки частота висока, то звичайні діоди не підходять. Потрібно ставити діоди Шотткі, Анологічні по струму і напрузі. Визначається омметром.
 6. У деяких випадках при уважному розгляді плати, дефекти виявляються візуально. Це почорнілі згорілі деталі, непропаї (холодна пайка), перемички, що вибухнули мікросхеми, діоди і транзистори. Останнє не завжди вдається усунути просто заміною, так як вони знову згоряють. У такому випадку потрібно аналізувати і знаходити причини перевищення струму або напруги. Часто це буває несправність трансформатора або несправність інших елементів обв'язки призводять до порушення режиму роботи елементів схеми.

«Діжурка» це окрема пісня. Дуже часто заміна вилетівших транзисторів не дає довготривалого позитивного результату і вони згорають знову. Як правило, горять парою. Винуватцем зазвичай є трансформатор, який дуже важко купити і перевіряється він заміною на свідомо справний. У деяких випадках причиною відсутності напруги «діжурки» є зміна робочої частоти, яке нерідко супроводжується характерним свистом. Таке лікується заміною времязадающих елементів, зокрема конденсатора. Зустрічається вихід з ладу високоомного резистора через який подається напруга з високовольтного моста на «діжурку».

Більш складні випадки несправностей блоків живлення я в цій статті описувати не стану, оскільки залишаюся при думці, що в цих випадках ремонт економічно невиправданий.

Якщо знадобиться допомога, телефонуйте в компанію  IRONteam 0968712015

Ремонт блоку живлення - діагностика у Львові - IRONteam

Випадки виходу з ладу блоків живлення в комп'ютері не рідкість. Причинами цього є:

 1. Викиди напруги в електромережі;
 2. Низька якість виготовлення, особливо стосується дешевих блоків живлення і системних блоків;
 3. Невдалі конструктивні і схемотехнічні рішення;
 4. Застосування низькоякісних компонентів при изготовлениии;
 5. Перегрів елементів через невдале розташування системного блоку, забруднення блоку живлення, зупинки вентилятора охолодження.

Розпіновка блоку живлення по вольтажу

Які «симптоми» несправності блоку живлення в комп'ютері?

Найчастіше це повна відсутність ознак життя системного блоку, тобто нічого не гуде, не горять світлодіоди індикації, немає звукових сигналів.

У деяких випадках не стартує материнська плата. При цьому можуть крутитися вентилятори, горіти індикація, видавати звуки приводи і жорсткий диск, але на екрані монітора нічого не з'являється.

Інколи системний блок при включенні починає подавати ознаки життя на кілька секунд і тут же вимикається через спрацювання захисту блоку живлення від перевантажень.

Для того щоб остаточно переконатися в несправності блоку живлення потрібно відкрити праву кришку системного блоку, якщо дивитися ззаду. Витягнути основний штеккер основного роз'єму блоку живлення, який має 20 або 24 контактів, з гнізда материнської плати, і замкнути контакти з зеленим (іноді сірим) і найближчим чорним провідом. Якщо при цьому блок живлення запуститься, то, швидше за все, причина в материнській платі.

Запуск блоку живлення можна визначити по обертанню вентилятора блоку живлення, якщо він справний, але для надійності краще перевірити напруги на роз'ємі. Між контактами з чорним і червоним проводами - 5в, між чорним і жовтим - 12в, між чорним і рожевим - 3,3в; між чорним і фіолетовим - 5в чергової напруги. Мінус на чорному, а плюс на кольорових. Для того щоб переконатися що блок живлення запущений досить виміряти одну з напруг, крім «чергових» 5в на фіолетовому дроті.

Іноді користувачі починають шукати запобіжник. Не шукайте, зовні їх немає. Є один всередині, але міняти його в більшості випадків не тільки марно, але небезпечно і шкідливо, так як це може призвести до ще більших проблем.

Якщо виявиться, що блок живлення несправний, то в більшості випадків краще його замінити, але можна і відремонтувати, якщо це економічно доцільно.

При покупці нового блоку живлення потрібно, перш за все, враховувати потужність, яка не повинна бути менше, ніж раніше. Також необхідно звернути увагу на вихідні роз'єми, щоб була можливість підключити всі пристрої системного блоку, хоча в необхідних випадках проблеми підключення можуть бути вирішені за допомогою перехідників. Про те, як вибрати блок живлення потрібної якості можна прочитати тут.

Чи потрібно ремонтувати блок живлення самостійно? Якщо Ви не володієте хоча-б елементарними знаннями і навичками в галузі електроніки, однозначно немає. По-перше, Ви швидше за все не зможете це зробити, по-друге це небезпечно для життя і здоров'я якщо не дотримуватися правил безпеки.

Для тих, хто все-таки вирішив зайнятися ремонтом блоку живлення, є можливість ознайомитися з моїм особистим досвідом і міркуваннями з цього приводу тут.

Якщо знадобиться допомога, телефонуйте в компанію  IRONteam 0968712015

Ремонт материнської плтати - заміна конденсаторів у Львові - IRONteam

Якщо Ваш комп'ютер зависає, працює з помилками, не встановлюється Windows, часто з'являються т.з. "Синій екран смерті (BSoD)". Якщо комп'ютер не запускається взагалі, або запустити, відразу зупиняється, не полінуйтеся відкрити кришку системного блоку і проблема може бути побачена не озброєним оком - це електролітичні конденсатори на материнській платі. Однією з найбільш часто зустрічаються причин несправності материнської плати є: пробій, закорочування або витік електролітичних конденсаторів. Виходять з ладу зазвичай конденсатори фільтрів стабілізатора напруги живлення процесора, або північного моста.

Дефектні оксидні несправні конденсатори можна виявити по вздутості задньої частини корпусу або коли з нього витік електроліт, але не обов'язково. Буває що конденсатор зовні абсолютно нормальний, але він також не справний. Грубу перевірку електролітичного конденсатора, що не має зовнішніх пошкоджень, можна зробити за допомогою стрілочного омметра по кидку стрілки. Для перевірки конденсатора омметр ставлять на нижчий діапазон виміру опору і підключають до ніжок конденсатора, в початковий пРемонт материнської плтати - вздуті конденсатори - IRONteamері
од конденсатор почне заряджатися і стрілка приладу відхилиться, а потім у міру зарядки повернеться на місце. Можна повторити перевірку, помінявши ніжки конденсатора. Чим більше і повільніше відхиляється стрілка, тим більше ємність конденсатора. Якщо омметр показує нуль, то конденсатор закорочений, а якщо нескінченність, то ймовірний обрив. Якщо в міру повернення стрілки у вихідне положення вона зупиняється, на будь-якому положенні, не вернется з вихідне, то конденсатор також несправний.

Щоб приблизно визначити місткість електролітичного конденсатора можна порівняти поведінку стрілки приладу при підключенні справного конденсатора такої же ємності і перевіряється. Щоб не пошкодити прилад необхідно розрядити конденсатор, закоротив його ніжки. Іноді стан конденсатора можна визначити омметром НЕ випаюючи його, якщо він не шунтируется іншими елементами схеми, але для якісної перевірки все ж краще його відпаяти. Відпаювати і припаювати конденсатори можна будь-яким паяльником не дуже великої потужності (до 65 ват) із застосуванням каніфолі або іншого паяльного флюсу. Після відпайки конденсаторів потрібно очистити від прРемонт материнської плтати - конденсатори у Львові - IRONteamипою отвори. Я роблю це за допомогою звичайної швейної голки, прикладаючи вістря голки до отвору з боку розташування корпусів конденсаторів і одночасно жало паяльника з іншого боку.

Ємність конденсаторів не обов'язково підбирати точно, можна з відхиленням в будь-яку сторону до 30% і навіть більше. Якщо ємність наявних конденсаторів значно менше, то можна додати ще один, в фільтрах стабілізаторів процесорів вони з'єднані паралельно і є вільні, резервні місця. Номінал напруги конденсаторів ні в якому разі не варто вибирати менше ніж раніше. Слід звернути увагу на температурний номінал, він повинен бути 1050C. Обов'язково потрібно дотримуватись полярності. Якщо відпаявши конденсатори, Ви не запам'ятали, як вони стояли, то подивіться уважно, як розташовані інші і впаяти саме так. Підбираючи конденсатори для заміни тих, які розташовані біля процесора, необхідно враховувати радіатор кулера, щоб вони не завадили встановити його на місце. Якщо Ви не маєте можливості або бажання замінювати конденсатори, то зверніться до нашого сервісного центру "IRONteam", ми зробимо це якісно і без проблем. Зазвичай вартість такого ремонту не перевищує 50% вартості материнської плати (все залежить від року випуску і ринкову ціну). Хоча, гарантію Вам в цьому випадку, швидше за все ніхто не дасть. Вирішувати Вам, ремонтувати або міняти?

Якщо знадобиться допомога, телефонуйте в компанію  IRONteam 0968712015

Go to top