Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/plugin/helper.php on line 102

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/ironte14676/data/www/ironteam.com.ua/libraries/cms/module/helper.php on line 451
Як вибрати блок живлення комп'ютера? — IRONteam - Сервісний центр у Львові: ремонт ноутбуків, ремонт ноутбуків Львів, ремонт комп'ютерів, ремонт комп'ютерів Львів, ремонт мобільних, оемонт мобільних Львів, ремонт планшетів, ремонт планшетів Львів, ремонт смартфонів, ремонт смартфонів Львів, ремонт принтерів, ремонт принтерів Львів, заправка картриджів, заправка картриджів Львів, ремонт КПК, ремонт КПК Львів, ремонт фотоапаратів, ремонт фотоапаратів Львів, сервісний центр комп'ютерів, сервісний центр комп'ютерів Львів, сервісний центр телефонів, сервісний центр телефонів Львів, сервісний центр ноутбуків, сервісний центр ноутбуків Львів, установка Windows 8 Львів, установка Windows 7 Львів, установка Windows 10 Львів, установка Windows 8.1 Львів, установка Windows xp Львів, установка Windows Vista Львів, відновлення Windows, відновлення Windows Львів, установка Windows, установка Windows Львів, перевстановлення Windows, перевстановлення Windows Львів, розблокування windows, розблокування windows Львів, встановлення Windows ціна, установка Windows ціна, Acer Львів, Apple Львів, ASUS Львів, Dell, Львів Lenovo Львів, Fujitsu Львів, HTC Львів, Hewlett-Packard Львів, HP Львів, LG Львів, MSI Львів, Samsung Львів, Sony Львів, Toshiba Львів, Nokia Львів, Samsung Львів

Блок живлення комп'ютера - IRONteam

Нерідко, блок живлення комп'ютера виходить з ладу. Про те, як зрозуміти, що причиною несправності є блок живлення можна прочитати тут. Якщо з'ясується, що несправний блок живлення і немає можливості відремонтувати або Вим потрібен більш потужний, у зв'язку з модернізацією комп'ютера постає питання його вибору.

Вибирати блок живлення комп'ютера потрібно, перш за все, виходячи з споживаної потужності. Якщо ви купуєте блок живлення на заміну, то потрібно вибирати потужність, по крайній мері, не нижче, а краще трохи вище старого. Чому трохи вище? Та тому, що можливо він не дожив до старості саме через те, що працював на межі своїх можливостей.

Слід пам'ятати, що при виборі блоку живлення комп'ютера треба враховувати додаткову потужність споживання жосткими дисками, приводами DVD-RW, відеокарт тощо. Причому якщо жорсткий диск або привід споживають 10-20 ват, то відеокарта може споживати досить значну потужність від 40 до 300 ват. При потребі, можете скористатись калькулятором для розрахунку потужності блоку живлення

Потрібно також врПриклад хорошого блоку живлення - IRONteamаховувати, що споживання потужності по різних лініях відбувається не однаково, а конкретний блок живлення може віддати тільки певну потужність по кожній лінії. Якщо на старих комп'ютерах з розряду Pentium II, Pentium III і навіть Pentium IV основне споживання йшло по лінії 5 вольт, то сучасні комп'ютери більше навантажують лінію 12 вольт. Втім, така тенденція вже врахована в сучасних блоках живлення і найбільша потужність в них видається на лінію 12 вольт. Розподіл потужностей по напруженням зазвичай представлено на наклейці блоку живлення або в доданому описі. Цю інформацію можна також знайти в інтернеті.

Я не буду вдаватися в подробиці розрахунку потужності блоку живлення, тим більше, що розрахунки можуть бути зроблені тільки приблизні. Для орієнтиру можу
 сказати, що для офісного і звичайного домашнього комп'ютера зазвичай досить блоку живлення близько 350-450 пн. Якщо Ви ігроман і у вас комп'ютер з потужною ігровою відеокартою, то Вам може знадобитися блок живлення 500-600 і більше ват. 

Блок живлення комп'ютера низької якості - IRONteam

Другий момент, на який потрібно звернути увагу, це наявність у блоку живлення всіх необхідних роз'ємів для підключення живлення до пристроїв, щоб уникнути застосування різних перехідників.

Третій важливий момент, це гучність і ефективність вентиляторів. Тут потрібно віддати перевагу блокам живлення з великими 120 мм вентиляторами. Вони більш ефективні і менше шумлять. Гучність також залежить від якості виготовлення вентилятора і застосовуваних у ньому підшипників. Зазвичай в дешевих блоках живлення використовують вентилятори з підшипниками ковзання і з високою частотою обертання, тому вони більше шумлять і швидше зношуються.

Болюче питання, якість блоків живлення. З цього питання можу сказати, що звичайно серед дорогих блоків живлення в основному всі якісні і довговічні. Але серед дешевих блоків живлення, тако
ж можна підібрати гідні екземпляри. Наприклад, мені подобаються блоки живлення компанії Gembird, при низьких цінах блоки живлення цієї фірми виготовлені якісно і вельми надійно працюють.

Як визначити якість блоку живлення? Ось прості поради:

    1. Можна орієнтуватися по виробнику. Наприклад FSP, Thermaltake, Chiftec, Delta Electronics, Cooler Master і ряд інших є безперечними лідерами і їх продукція не викликає нарікань, але ціни на ці блоки живлення високі. Дешеві блоки живлення у фірм Linkworld, Блок живлення стандарту AT.Codegen, Power master, Sparkman, Colorsit менш надійні і шумні. У ниперехідники на блок живлення компьютера - IRONteamх часто виходять з ладу вентилятори. Взагалі виробників в даний час дуже багато і ситуація з якістю продукції теж змінюється, тому орієнтуватися важко. Тут можна порекомендувати пошукати в інтернеті тести по блокам живлення комп'ютерів.
    2. Зазвичай якісні блоки живлення мають більшу вагу. Це пов'язано з тим, що встановлені всі належні деталі, застосовуються великі трансформатори і всюди де потрібно стоять якісні індуктивні фільтри, які мають значну вагу. У низькоякісних блоках живлення на платі можна виявити місця, де невстановлені покладені деталі, маленькі трансформатори та мало дроселів фільтрів. Правда, в деяких немає потрібних кабелів, тому треба використовувати перехідники живлення компьютера. Останнім часом за вагою та розміром трансформаторів вже складніше орієнтуватися. Справа в тому, що частота роботи схеми була підвищена до 50-55 кГц. Це дало можливість застосовувати більш мініатюрні трансформатори і фільтри при однаковій потужності.
    3. Зовнішній вигляд у якісного блоку живлення, більш приємний, матеріал корпусу товстий, немає задирок, він добре пофарбований. Це говорить про загальну культуру виробництва і про те, що виробник вболіває за своє ім'я.
    4. Гарантія у блоку живлення хорошої якості зазвичай вище від півроку до двох років. На низькоякісні блоки живлення гарантію більше трьох місяців зазвичай не дають. Хоча в моїй практиці були винятки, це блоки живлення фірми Gembird.
    5. 5. Бувають «чесні» вати і «нечесні». Деякі виробники декларують параметри своїх блоків живлення, які не відповідають дійсності. Зазвичай це відноситься до дешевих блоків живлення. Можливим виходом з цієї ситуації буде купівля блоку живлення більшої потужності. Для компенсації цієї невідповідності.

Трохи про стНестандартний блок живлення компьютера - IRONteamандарти. Стандарту два АТ і АТХ. Блоків живлення застарілого стандарту АТ у продажу вже давно немає. Зовні відрізняється головним роз'ємом живлення, що складається з двох частин, наявністю кабелю на вимикач, відсутністю роз'єму додаткового живлення. Є ще блоки живлення в нестандартних корпусах. В основному зустрічаються в системних блоках фірмових комп'ютерів HP, Fujitsu, Siemens та інших.

Go to top